Kundeservice

Hvem kan stille op til valget?

Alle myndige personer kan stille op til valget, og som ikke er under værgemål eller samværgemål efter værgemålslovens §§ 5 og 7.

Det er altså ikke noget krav, at man skal være kunde i selskabet eller bo i området, for at man kan stille op som kandidat.

Fandt du ikke svar på dit spørgsmål?

Find svar på dit spørgsmål ved at bruge søgefeltet.

Søg
Generic filters
Search in title
Search in content